Meltem Seren Kalıcı Makyaj Web Sitemize Hoş Geldiniz 0 258 265 71 44 - info@meltemseren.com

Merak Ettikleriniz

Kalıcı makyaj kimin için uygundur?

Daha iyi görünmek istiyen her kadın ve erkek, yoğun olarak spor yapan kişiler, sık ve düzenli makyaj yapanlar ve makyaj ile vakit kaybetmek istemeyenler, makyaj ürünlerine alerjisi olanlar, elleri titreyenler, görme bozukluğu olanlar, herhangi bir düzeltmeye ihtiyacı olanlar kalıcı makyaj için uygun adaylardır. Ayrıca uzmanınız size uygulanacağı basit testler ile cilt yapısı veya sağlık kriterleri açısından uygun olup olmadığınızı belirleyecektir.

Kalıcı makyaj ne kadar kalıcıdır?

Bu durum kişiden kişiye değişmektedir. Cilt tipine göre, doğal hücre yenilenmesi veya UV ışınlarına ne kadar maruz kaldığı kalıcılığı etkileyen faktörlerdir. Bazı durumlarda ilk uygulamadan 5-6 hafta sonra rötuş işlemi (tekrar üzerinden geçme) gerekebilir. Sonrasında yukarıdaki koşullara bağlı olarak uygulamların iki ile beş yıl arasında kalması beklenmektedir.

Ya kalıcı makyajımı beğenmezsem?

Bu hiç olmadı. Uygulama başlamadan önce uzanınız size yakışan kaş şeklini tasaryarak. Birlikte Renk Belirleme Sistemi ile size en uygun rengi seçeceksiniz. Her şey ile tam olarak mutabık kalmadığımızda sadece o zaman, pigmentasyon işlemi başlayacaktır.

Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Profesyonel olarak uzmanınız ile birlikte en doğru rengi seçmenizi sağlar. Uzmanınız bu konuda eğitim almıştır ve cilt tipinize, göz ve doğal saç ve kaş renginize uygun renkleri önerecektir. Bunun için bir cilt tipi belirleme testi ile başlayacaktır.

Ben hala düzenli makyaj uygulayabilir miyim?

Kesinlikle. Kalıcı makyaj doğal bir görünüm sağlamak için yaratılmıştır. Bir gece makyajının yerine geçme gibi bir iddası yoktur. Siz istediğiniz gibi makyajınızı uygulayıp silebilirsiniz. Kalıcı makyaj uygulaması doğal olarak silinmeyecektir.

Öylesine kalıcı makyaj uygulamasına gelebilir miyim?

Elbette randevu almanız gerekecektir. Uygulamadan önce bir istişare olacaktır. Bu istişare sırasında kalıcı makyaj uygulaması hakkında bilgi alacak ve uzmanınızla profesyonelce sizin ihtiyaçları alacak ve uzmanınızla profesyonelce sizin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde nasıl karşılayacağınız konusunda bilgi alış verişinde bulunacaksınız. Uzmanınız size bir uygunluk testi yapacaktır. Bazı cilt hastalıkları veya kullanılan ilaçlar uygulamaya engel teşkil edebilir. Ancak ondan sonra kalıcı makyaj uygulaması münkün olacaktır.

Uygulama ne kadar sürer?

Genellikle şekil, renk seçimi ve pigmentasyon prosedürü tasarım danışmanlığı da dahil olmak üzere yaklaşık 1-2 saat sürer.

Uygulama sonrası özel bir bakım gerekiyor mu?

Uzmanınız size uygulama sonrasında evinizde yapmanız gereken basit uygulamalar konusunda bilgi verecektir. Uygulama sonrası bakım kremi mevcuttur. Uygulama sonrasında uygulayacağınız bu basit kurallar gereksiz komplikasyonların önüne geçeceği gibi uygulamanın kalıcılığını da artıracaktır.

Sonuç hemen görülebilir mi?

İlk hafta hayır. Pigmentasyon uygulamasından hemen sonra uygulanan renk nihai sonuca göre daha koyu olacaktır. Renk yoğunluğu hücre yenilemesi süreci içerisinde bir hafta içinde azalacak ve doğal rengini alacaktır. İki - üç haftalık bir süre içinde renk tamamen oturacaktır.

Kalıcı makyaj kimin için uygundur ?

Daha iyi görünmek isteyen her kadın ve erkek, yoğun olarak spor yapan kişiler, sık ve düzenli makyaj yapanlar ve makyaj ile vakit kaybetmek istemeyenler, makyaj ürünlerine alerjisi olanlar, elleri titreyenler görme bozukluğu olanlar, herhangi bir düzeltmeye ihtiyacı olanlar kalıcı makyaj için uygun adaylardır. Ayrıca uzmanınız size uygulayacağı basit etstler ile cilt yapısı veya sağlık kriterleri açısından uygun olup olmadığınızı belirleyecektir.

Acıyor mu ?

Kalıcı makyaj uygulamalarında deri altına çalışıldığı için iğnenin batma hissi acı veriyor inancı yaygınlaşmıştır. Bilgisayar kontrollü bir cihaz ve ultra keskin iğneler uyuşturucu kremler ile desteklendiğinden acı hissetme gerçeği ortadan kaldırılıyor veya en aza indiriliyor. Her kişinin acı eşiği farklıdır bazı kişiler titreşim, bazı kişiler batma hissedecektir bazı kişiler hiçbir şey hissetmeyecektir.

Kalıcı makyaj güvenli mi?

Evet. Kalıcı makyaj uzmanı her müşterisine steril paketinden çıkmış yeni iğne ve tek kullanımlık malzeme ile uygulama yapmaktadır. Eldiven ve maske kullanmaktadır. Temel hijyen kuralları uygulandığında her hangi bir risk yoktur. Tamamen anti-alerjik olan pigmentler derinin üst tabakasına (epidermis) bırakıldığından vücuda herhangi bir yan etkileri olmaz.

Hamileler kalıcı makyaj yaptırabilir mi?

Hamilelik kalıcı makyaja engel değildir veya kalıcı makyajın hamileliğe temelde bir zararı yoktur. Ancak bu hassas dönem dolayısı ile Kalıcı Makyaj uzmanı hamilelere kalıcı makyaj veya Mikropigmentasyon uygulaması Doktor izni dahilinde yapılmaktadır.

Kalıcı makyaj ve dövme (tatoo) aynı işlem midir?

İlke olarak birbirine benzer. Her iki uygulamada pigment iğne ile deri içine yerleştirilir, ancak aralarındaki tek benzerlik budur. Ekipmanları, pigmentlerin bileşimi ve uygulama teknikleri, tamamen farklıdır. Kalıcı makyaj doğal bir görünüm vaat eder, rengi yeşile, kızıla veya griye dönmez. Kalıcı makyaj dövme gibi derinin dermis katmanından daha derine uygulanmaz.

Kalıcı makyaj ile geçici dövme yapılabilir miyim?

Geçici dövme diye bir şey yoktur. Kalıcı makyaj pismentleri zamanla solar ancak iki ile beş yıl arasında kalıcılığı olan işlem ne kadar geçici olabilir.