Meltem Seren Kalıcı Makyaj Web Sitemize Hoş Geldiniz 0 258 265 71 44 - info@meltemseren.com

Hizmetlerimiz / Kalıcı Makyaj

Her an, her yerde ve her koşulda, daima doğal görünümlü ve makyajlı...!

Doğal güzelliğin ölçüsü, sabah yataktan kalktığında veya duştan çıktığı anda nasıl göründüğüdür. Spor yaparken, yüzerken veya iş yaşamı içinde gün boyunca makyajın bozulmadan aynen korunması çok zordur.

Çağımızın yoğun günlük hayat ve iş yaşamı temposunda, kişisel bakımına özen gösteren hanımların çoğu ne makyaja ne de kuaföre vakit ayırmaktan hoşlanmazlar. Saçlarına biyoform yaptırıp kuaförlerine veda ederken, her an yaşama hazır olmak isterler. Tabii bütün bunlar çağdaş kadının güzel görünmekten vazgeçtiği anlamına gelmez. Tam tersine her an, her yerde ve en doğal haliyle arar.

Kalıcı makyaj, her şart altında bakımlı olmak isteyenler için çok uygun bir seçimdir. Duşun altında dalti yerinde duran hafif sürme, dudak kontürü, şekil verilmiş kaşlar sizi yıllarca terk etmez. Kalıcı makam tıbbi adı "Intradermel-Mikropigmentasyon" dur. Kalıcı makyajda kullanılan cihazlar dövmede kullanılanlardan farklıdır, ayrıca iğneler çok incedir ve mürekkep yerine pigment enjeksiyonu yapılır.

Kalıcı makyaj gözlere, kaşlara, dudaklara uygulandığında onları sadece belirginleştirir. Normal makyaj gibi abartılı değildir. Kalıcı makyaj yüzdeki ifadeyi netleştiren bir çerçevedir. Kalıcı makyaj cildin yüzeyine yapılmaz. Deri altına mikropigmentasyon tekniğiyle yapılır. Bu pigmentler derin Da altında kaldığı için doğal ve pastel tonlarda görünür. Bu pastel görüntü kalıcı makyaja yumuşacık bir cloğallık verir.

Kalıcı Makyajı Kimler Tercih Edebilir?

Kalıcı makyaj herkese uygulanabilir. Özellikle makyaj yapmaya vakit bulamayan aktif hanımlar, sporcular, sanatçılar, kontakt lens kullanan kişiler kalıcı makyaja daha fazla ihtiyaç duyarlar. Örneğin sarışın ve beyaz tenli bir insanın kirpikleri, kaşları siliktir. Yüzdeki tüm renklerin birbirine yakın tonlarda olması ona soluk bir ifade verir. Bu soluk ve solgun görünümünü yok etmek ve ifadeyi belirginleştirmek için, günlük yaşamda gözlere göz kalemi veya eye-liner, kaşlara hafif bir kaş kalemi ve dudaklara ince bir kontür çizilmesi gerekir. Ve tüm bunlar gün boyunca en az bir-iki kere tazelenir. Kalıcı makyaj bu uygulamaların dayanıklı ve kalıcı bir hale getirilmesidir. Her an, her yerde ve her koşulda, akmadan, bulaşmadan, uğraşmadan makyaj yerinde durur. Öte yandan kirpik ve kaşları seyrek veya renksiz olanlar, düşük kaşlar, ince dudaklar, doğuştan veya sonradan dudaklarında şekil veya renk sorunu olan kişilerde kalıcı makyaj görünümü büyük ölçüde düzeltir.

Kalıcı Makyaj ve Dövme Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kalıcı makyaj dövme değildir ve tekniği oldukça farklıdır. Klasik dövmeler mürekkep boyalarla yapılır. Mürekkep yüze uygulandığı zaman, hem alerjik reaksiyonlara neden olabilir hem de zaman içinde kaybolmayacağı için daha sonraki yıllarda, başka uygulamaların yapılmasına engel olur. Kalıcı makyajda ise doğal pigmentler bitki köklerinden hazırlanmış boyalar kullanılır. Bunlar zamanla vücut tarafından yavaşça eritilir.

Kalıcı Makyajla Güzelleşmek

Kalıcı makyaj son derece doğal bir görünümle yüzdeki kontrastları arttırır, hatlarını belirginleştirir, bazı kusurları giderir. Gündelik yaşamda ve her şart altında bakımlı görünmeyi sağla': Gerektiğinde veya istendiğinde üzerine klasik kozmetik makyaj yapılabilir.

Eye-Liner

Kalıcı eye-liner, üst ve alt göz kapaklarındaki kirpiklerin içinden yapılır. Göz kapakları lokal anestezik bir kremle yarım saat uyuşturulduktan sonra makyaj uygulanır. Kalıcı eye-liner kalemle yapılan sürmeler kadar kalın ce koyu olmaz. Cildin içinde kalan pigmentler soluk bir çizgi oluşturur ve gözleri belirginleştirir.

Eye-liner da muhtelif renkler kullanılabilir. Normal eye¬liner veya göz kalemiyle sürülen boyalar cildin yüzeyinde olduğu için parlak ve çok koyu görünür. Kalıcı makyajda, pigmentler cildin içinde kaldığından, sürmenin rengi daha mat ve daha soluk bir siyahlıkta olur. Bu pastel gölge veya sürme, kirpikleri az yahut seyrelmiş olan gözlerin ifadesini çok geliştirir.

Dudak Kontörü

Dudakların çevresine yapılacak ince bir kontör; dudakları daha dolgun gösterir, hatlarını belirginleştirir ve evresindeki kırışıklıkları kamufle eder. Genellikle doğal dudak renginden yarım ton koyu bir kontür uygun olur. Böylece kusurlar örtülürken, doğallığın korunması ve dudakların ruj sürülmediği zamanlarda bile dolgun görünmesi sağlanır.

Dudakta renk boşlukları ve yara izi olduğunda, kalıcı makyaj mükemmel bir kamuflaj yaratır. Dudak kontürü için kalıcı makyaj uygulamalarından önce, genellikle uyuşturucu krem sürülerek 30-45 dk. kadar duyarlılığın azalması beklenir. Doktor uygun görürse, enjeksiyonla da uyuşturma yapabilir.