Meltem Seren Kalıcı Makyaj Web Sitemize Hoş Geldiniz 0 258 265 71 44 - info@meltemseren.com

Hizmetlerimiz / Kaş Tasarımı

KAŞLARINIZ TARZINIZI YANSITIR

Denizii'de kalıcı makyaj ve kaş tasarımı denince ilk akla gelen isimlerden olan Meltem Seren, kaşın tarihinde kadınların o günün şartları içinde kaşlarına anlam yükleyerek zaman zaman yanlış şekillendirildiğinin gözlemlendiğini söyledi. Kaş konusunda artık modern ve profesyonel yaklaşımlara ihtiyaç olduğunu belirten Meltem Seren, kaş tasarımında en önemli olayın, kişinin yüz tipine uygun ve karakterine uygun kaş çizimi olduğunu dile getirdi. Meltem Seren şunları söyledi:

"Kaş şeklinin; kişinin yüzü, kemik yapısı, giyim tarzı, konuşması, mimikleri ve karakteri ile bütün olduğunu düşünüyorum. Çizim yaparken, kaş şekillendirirken hep bunları bir bütün olarak değerlendiririm. Seçtiğiniz kaş şeklinin, yüz hatlarınızdan giyim tarzınıza, el hareketlerinizden mimiklerinize, ses tonunuza kadar sizi yansıtması gerekir.

Mesela çok etnik giyinen, doğal ve sade birisine kavisli ve ince bir kaş çizmiyorum. Kavisli ve ince kaş daha kadınsı tarzda birini tanımlar. Daha etnik, doğal birini ise kalın ve az kavisli bir kaş iyi gösterir. Çok spor, salaş, gösterişten uzak kişilere, doğal hatlarının dışında şekil önermem. Daha vamp, sert, iddialı bir karaktere ise düz kalın kaşları yakıştırıyorum. Tabii bu görsel algılar bazen değişkenlik de gösterebilir. Ama karar vereceğimiz kaş şeklinin sizi tamamlaması gerekir. Bu sayede bütünde iyi bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Kaş şekli kişiyi görüntü olarak değiştirdiği gibi, o görüntü altındaki bir karaktere sokuyor. Kavisli kaşla kadınsı görünürken, düz ve kalın kaşla sert bir ifadeye sahip oluyorsunuz. Düz ince bir kaşla masum bir görüntünüz varken, kavisli kalın bir kaş ile anında daha kadınsı oluyorsunuz. Tavsiyem, kaş şeklinize karar verirken; nasıl görünmek istediğinizi, nasıl bir ifadeye sahip olmak istediğinizi, karşıdan bakıldığında nasıl bir imaj çizmek istediğinizi iyi düşünün. Bu sie seçiminizde yardımcı olacaktır."

Kaş Uygulaması

Bazı insanların kaşları düşüktür. Bu tip kaşlar yüze acıklı ve bezgin bir ifade verir. Bazen de seyrekleşir veya dökülür. Kimi insanlarda ise kaş rengi beyaza yakın olur ve adeta yokmıl¬görünür. Ayrıca kaza veya ameliyat sonucunda oluşan yara izleri kaşları şekilsiz bir hale getirc.- Tüm bunlar ve benzeri durumlarda, kaşlara kalıcı makyaj uygulanması, sorunları büyük öi giderir. Öte yandan, olgun insanlarda kaşları hafifçe yükseltmek yüze daha genç bir ifade verir. Uygulama öncesinde, kaş bölgesine EMLA adlı uyuşturucu krem uygulanır. Kaş kontür uygulamasında siyah rengin kullanılması tercih edilmez. Siyah zamanla gri bir renk alır ve doğalk uzaklaşır. Cilt rengine göre seçilen kahverenginin rafklı tonları çok başarılı sonuçlar verir.

Kalıcı kaş makyajı, kıl inceliğinde ve kaş telleri gibi birer birer çalışılır. Bu ince teknik sayes:- özellikle seyrek kaşların arasına yapılan kalıcı makyajlar, son derece doğal görünür. Hiç olmayanlara yapılan makyajlar ise sadece çok yakından bakıldığında belli olur.

Kalıcı makyaj kaşları yükseltmek veya şekil değiştirmek amacıyla yapılıyorsa, doğal olmayan modellerden kaçınmak gerekir. Bu makyajı daha sonra değiştirmek veya çıkarmak oldukça ve uzun bir iştir. En doğrusu, yüzünüze ve sosyal konumunuza yakışacak, sonradan olmayacağınız, doğal bir kaş yaptırmaktır.

KAŞ UYGLAMA TEKNİKLERİMİZ : Kıl tekniği Sis tekniği Dolum tekniği Noktalama tekniği

- Kaşı yada tıbbi nedenle kaşı olmayan kişiler - Düşük, göze yakın kaşı olanlara - Kavisli kaş veya yay kaş vurgulanarak estetik görünüm sağlamak isteyenler - Ölçümle kişiye uygun kaş şekli bulunur - Kaştaki eksik tespit edilir - Kişinin saç , kaş , ten rengi baz alınarak renk seçimi yapılır .