Meltem Seren Kalıcı Makyaj Web Sitemize Hoş Geldiniz 0 258 265 71 44 - info@meltemseren.com

Hizmetlerimiz / Kirpik Perması

1. Kirpik Perması Nedir?

Kirpik perması özel perma makaraları ile yapılan ve kirpiklere kavis kazandıran bir kirpik bakım işlemidir. Kirpik perması yaklaşık olarak 40-50 dakika sürmekte olup, kirpiğin uzunluğuna ve yapısına göre istenilen etkiyi oluşturur. Kirpikler vücudun en zor şekle giren tüyleri arasındadır. Bu nedenle perma yapılmaksızın istenilen kavise erişmesi bir hayli zor olabilmektedir. Kirpik perması kirpiklerin bir süre içinde kalıcı olarak kıvrık olmasını sadlavan kozmetik islemdir.

2. Kirpik perması ne kadar süreyle kalıcıdır?

İlk defa yapıldığında ortalama 1 – 1,5 ay; ikinci veya üçüncü defa yapıldıktan sonra ortalama 2 – 3 ay süreyle kirpikleriniz kıvrık kalır. Belirtilen sürenin sonuna geldiğinizde, kirpikleriniz eski halini alarak, kıvrıklığın açıldığını görürsünüz.

3. Kirpik perması nasıl yapılır?

Yaklaşık 1 saat süren kirpik perması işleminde, kirpikleriniz uygun boyda bir kirpik bigudisine sarılarak uygun solüsyon uygulanır. İki ayrı solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur.

4. Kirpik perması işleminde kirpiklerimin zarar görme ihtimali var mıdır?

Kirpik perması işlemi mutlaka bir uzman tarafından uygulanmalıdır. Kirpik bigudisi, kirpik boyuna uygun seçilmez ise kirpikler gereğinden çok fazla kıvrık ya da çok az kıvrık olabilir. Kirpiklerin bigudiye tutturulması işlemi tek tek ve özenle yapılmaz ise kirpiklerin uçlarının kırılması ihtimali yüksektir. Ayrıca uygulanan solüsyonların taze olması çok önemlidir. Son kullanma tarihi geçmiş ya da ağzı açık kalmış; dolayısıyla bozulmuş solüsyonla yapılan işlemlerde gözler mikrop kapabilir, kirpikler yanarak okside olabilir. Böyle bir durumda kirpikleriniz normal sürecinden daha hızlı dökülecektir.

5. Kirpik perması işlemi yapıldıktan kaç gün sonra duş alabilir, havuza, denize girebilirim?

Kirpik perması işlemiyle aynı gün dahi bu faaliyetlerde bulunabilirsiniz; saç permasında olduğu gibi suyun bir zararı yoktur.

6. Kirpik perması işlemi ile aynı gün kirpik boyama işlemi de yaptırabilir miyim?

Şayet kirpikleriniz açık renk ise kirpik perması işlemi esnasında kipik boyama işleminin de yapılmasını özellikle tavsiye ederiz. Aksi halde göz kapağınıza paralel olmasına rağmen, açık renkli oldukları için kirpikleriniz yine fark edilmez kalabilir. Ayrıca kirpik boyama işlemi kalın ve esnek olmayan kirpik yapısı için kirpik permasından önce yapıldığı zaman yumuşatıcı bir rol oynar.

7. Kirpik perması işleminden sonra yapılmasını tavsiye ettiğiniz uygulamalar nelerdir?

Kirpik perması işleminden sonra düzenli olarak kirpik besleyici kullanmanızı tavsiye ederiz. Kirpik köklerini güçlendirerek kirpiklerin dökülmesini doğal sürecine göre yavaşlatacak olan besleyici kullanımı, kirpiklerinizin uzun süre kıvrık kalmasını da sağlayacağı için kirpiklerinize yeniden aşık olmanızı sağlayacaktır.

8. Kirpik perması için kullanılan malzemelerin sağlığa zararları var mıdır?

Kirpik permasında kullanılan tüm malzemeler medikal ve hipo-alerjiktir, dolayısıyla sağlığı tehdit edecek bir yönü yoktur. Fakat bizler yine de merkezimize ilk defa gelen misafirimize herhangi bir maddeye alerjisi olup olmadığını sorarız. Bu konuda pozitif bilgi alıyorsak, permada kullanacağımız tüm malzemeyi 2-3 dakikalık sürelerle cildine uygular, malzeme cillten arındıktan sonra 24 saat bekletiriz. Şayet kişide bir alerjik reaksiyon gözlemiyor isek, işlemi ertesi gün tam anlamıyla uygularız.

9. Kirpik permasını işlemini bir defa yaptırdıktan sonra hem yaptırmam gerekir mi?

Bize en çok gelen sorulardan biridir. Genellikle kişiler bu işlemi yaptırdıktan sonra zaman ilerledikçe ne olacağına dair endişe duyarlar. Halbuki uygulamanın üzerinen zaman geçtikçe, kirpiklerinizin yavaş yavaş açılması dışında herhangi bir radikal değişiklik farketmezsiniz. Dolayısıyla memnuniyet duyuyorsanız 2 ayda bir yenileyerek kullanabilir; o kadar da memnun kalmadıysanız işlemi bir daha hiç tekrarlamayabilirsiniz. Bu karar, tamamen zevkinize ve bakımınıza kalmış.