Meltem Seren Kalıcı Makyaj Web Sitemize Hoş Geldiniz 0 258 265 71 44 - info@meltemseren.com

Hizmetlerimiz / Saç Simülasyonu

Saç Simulasyonu nedir?

Saç Simülasyonu cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir. Bu yöntemde gerçek saç kökleri ve kıl yapıları taklit edilerek özel cihazlar yardımıyla kellik olan alanlara epidermal mikropigmentasyon uygulanmasıyla yapılır.

Saç Simulasyonu, Saç Pigmentasyonu

Hayır, hepsi aslında aynı yöntemin farklı uygulayıcılar tarafından verilmiş farklı isimleridir. Saç Simulasyonu'da, Saç Pigmentasyonu'da, Saç Dövmesi de aynı uygulamalardır.

Aslında oldukça önemli bir soru. Saç Simulasyonu Saç ekimine alternatif değil, tersine birbirini tamamlayıcı yöntemlerdir. Özellikle saç ekimi sonrası yeterli sıklıkta ekim yapılmadığından ya da dönor saç miktarı yetersiz olması nedeniyle seyrek ekim yapılan kişilerde ara boşlukların saç efekti ile kapatılmasında muhteşem sonuçlar üretmektedir.

Bildiğiniz gibi ağrı eşiği kişiden kişiye değişmektedir. Saç simulasyonu işlemi öncesinde bu işi için özel üretilmiş lokal anestezik kremlerle kafa derisinin uyuşturulması sağlanır. Fakat kişinin scalp derisinin hassasiyetine göre bir miktar ağrı hissedebilir

Saç simulasyonu yaptırdıktan sonra tekrar saç ekimi yapılabilir mi?

Evet , Saç Simülasyonu yapılmış olması saç ekimine engel teşkil eden bir durum değildir. Ayrıca saç simülasyon işlemi ekilen saçlarda dökülmeye neden olmazlar.

Saç Simulasyonu işlemi sonrasında aynı gün banyo olabilir miyim?

Ilık bir su ile banyo yapmanızda sakınca yoktur.