Meltem Seren Kalıcı Makyaj Web Sitemize Hoş Geldiniz 0 258 265 71 44 - info@meltemseren.com

Hizmetlerimiz / Silme

Kalıcı Makyaj Silme İşlemi

Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan boya tipi dövme boyaları gibi olmasa da silme işlemi açısından benzer özellikler gösterirler. Aktif Q-Switch lazerli işlemi kalıcı makyaj sildirme uygulamalarında kullanmak mümkündür. Kaş kontürü, dudak kontürü, kalıcı eyeliner ve dipliner olarak yapılan uygulamaları şu şekilde inceleyebiliriz.

Kalıcı makyaj silme işlemi yapılacak olan bölgeye dövme yöntemiyle ilaç enjekte edilerek yapılır. Bu işlemin maksadı ilacın altında kalmış olan kalıcı makyajı deriden dışarı atmaktır. Bu yöntemle yapılan kalıcı makyaj silme işlemi cildinize ve tüylerin dökülmesine neden olmadığı gibi en sağlıklı yöntem olarak bilinir.alıcı makyaj silme işlemi uygulanan bölge bir hafta sonra zar şeklinde bir kabuk atması ile birlikte derinin alt tabakasında bulunan kalıcı makyajınızda silinmiş olur. Yapılan bu işlem sayesinde kalıcı makyajdan tamamen kurtula bilirsiniz.

Uygulama kısa sürelidir ve acı değeri yüksek seviyede değildir. Uygulama sonrası bakım için hekiminizin sizi bilgilendirmesi şarttır.

Seans sonunda uygulama alanı temizlenerek bakımı yapılmaktadır. Seanslar sonrasında da günlük yaşamınızı etkileyecek herhangi bir komplikasyon oluşmamaktadır. Seanslar arasındaki süre kalıcı makyajda alanının büyüklüğüne ve bırakılan boyanın miktarına göre ortalama 3 hafta ile 8 hafta arasında değişim göstermektedir. Ancak seans sayısı boyanın rengine, miktarına, türüne ve boyanın nüfuz ettiği derinliğe de doğrudan bağlıdır. Kalıcı makyaj sonrası temiz ve hasarsız bir cilde kavuşmak sabır gerektiren uzun bir süreçtir. Cildiniz ortalama 3 ila 10 seans arasında böyle bir görünüme kavuşacaktır.